V torek, 27. 3. 2018, so se dijaki naše šole udeležili 19. državnega tekmovanja iz znanja ekonomije, ki so ga organizirali na Ekonomski šoli v Ljubljani. Tekmovanja se je udeležilo 29 tekmovalcev programa ekonomska gimnazija in 67 tekmovalcev programa ekonomski tehnik.

Našo šolo sta zastopali dve ekipi – dijaki programa ekonomski tehnik in dijaki programa ekonomska gimnazija.

Ekipa dijakov ekonomske gimnazije, ki so jo sestavljali Rok Kokot, Nina Planinšek in Jan Kristian Korošec vsi iz 4. f- razreda je ekipno osvojila šesto mesto. Posebej čestitamo Roku Kokotu, ki je osvojil srebrno priznanje.

Dijaki, ki so tvorili ekipo ekonomskih tehnikov so bili Urban Šmid iz 4. a-razreda, Karin Haložan in Larisa Višnjar obe iz 4. b-razreda. Njihova skupna uvrstitev je dvajseto mesto.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo. Želimo si, da bi tudi prihodnje generacije nadaljevale tradicijo dobrih uvrstitev, saj s tem dokazujejo široko ekonomsko znanje. 

Aktiv ekonomije

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)