Plan dela za šolsko leto 2024/2025

Mednarodni program Ekošola bo tudi v šolskem letu 2024/2025 razvijal kakovostne vsebine in projekte skladno z začrtanimi programskimi vsebinami FEE in Eco-Schools International, ki deluje po metodologiji sedmih korakov. Z delom po sedmih korakih programa Ekošola vsaka ustanova v posameznem šolskem letu pridobi oziroma ohrani mednarodno uveljavljen okoljski znak ZELENA ZASTAVA.

Glavni cilj mednarodnega projekta je vzgoja otroka in mladostnika, da bi skrb za okolje in naravo postala del njegovega življenja. Vsebine in projekti v programu Ekošola so namenjeni vključevanju, popestritvi in nadgradnji rednih učnih vsebin, interesnih dejavnosti ali izvenšolskih aktivnosti. Z njimi dajemo okvir za trajnostno delovanje šole. Z aktivnostmi želimo spodbujati raziskovanje, opazovanje, predstavljanje, povezovanje in uvajanje pozitivnih sprememb.

Jedro aktivnosti za šolsko leto 2024/2025 v okviru programa Ekošola je izpolnitev posameznih korakov v Ekoportalu. Vključuje pregled in osvežitev podatkov, pripravo ekoakcijskega načrta, po katerem bomo izvajali projekte in jih v njem skladno z učnim načrtom šole tudi podrobneje opredelili. Vanj bomo vključili tudi vse druge aktivnosti, ki jih izvajamo na šoli.

Tematski sklopi v šolskem letu 2024/2025 so krožno gospodarstvo/odpadki, podnebne spremembe, energija, okolica šole, trajnostna mobilnost, hrana, biotska pestrost in voda ter ohranjanje našega planeta.

V letošnjem šolskem letu bomo opravili:

  • obvezne projekte, ki jih bomo izbrali s seznama načrtovanih projektov za šolsko leto 2024/2025, to je najmanj pet projektov iz treh različnih tematskih sklopov
  • najmanj eno ozaveščevalno akcijo na ravni celotne šole
  • najmanj eno zbiralno akcijo na ravni celotne šole
  • izbirne aktivnosti
  • poročilo o opravljenih aktivnostih (31. 5. 2025) ter
  • skrbeli za sprotno obveščanje in ozaveščanje

 

Koordinatorice: Jasna Germek, Maja Jerič Ranzinger, Tatjana Trupej in Andreja Tanšek

(Skupno 11 obiskov, današnjih obiskov 1)