V sredo, 26. 4. 2017, je Ekonomsko šolo Celje obiskal veleposlanik Zvezne republike Nemčije v Sloveniji gospod Klaus Riedel. Povabili smo ga v okviru projekta Šola ambasadorka Evropskega parlamenta, katerega vodja je mag. Helena Mešnjak, in hkrati tudi v okviru projekta Evropska vas, kjer letos naša šola bližje spoznava Nemčijo.

Gospod veleposlanik je predstavil svoje delo na ambasadi in hkrati odgovarjal na vprašanja naših dijakov. V kratkem kulturnem programu je nastopil pevski zbor naše šole s himno EŠC. Zbor vodi profesor Matevž Goršič. Pogovor v nemščini je povezovala dijakinja Manja Feldin. Veleposlanika sta v solčavskih nošah sprejeli dijakinji Lara Savski in Jasna Kovačič.

Obisk veleposlanika je potekal v prijetnem vzdušju in upamo, da ga bomo še kdaj gostili na Ekonomski šoli Celje.

Simona Sever Punčoh

(Skupno 393 obiskov, današnjih obiskov 1)